Ten bardzo popularny ostatnio pomysł na biznes dla większości osób okazuje się przedsięwzięciem karkołomnym. Samo pranie dywanów i wykładzin wymaga co prawda podstawowej wiedzy na temat materiałów z jakich są zrobione dywany, sposobów produkcji dywanów, znajomości środków chemicznych i umiejętnego ich dopasowania do konkretnego dywanu, jednakże zazwyczaj najwięcej problemów osobom piorącym dywany stwarza pozyskiwanie klientów na swoje usługi.

W dzisiejszych czasach najlepszym źródłem dotarcia do klientów jest Internet. Posiadając gustowną i czytelną witrynę firmową, oczywiście odpowiednio wypozycjonowaną jesteśmy w stanie dotrzeć do pierwszych klientów. Musimy się jednak liczyć z tym, że będą to głównie klienci indywidualni, którzy mają potrzebę uprania zazwyczaj niewielkiego dywaniku, lub skrawka wykładziny. Mając kilka takich zleceń na pranie dywanów Piaseczno w ciągu dnia możemy uzbierać dniówkę wynoszącą nawet kilkaset złotych, jednakże będzie to ciężkie i trudne zadanie.

Aby zarobić prawdziwe i godne pieniądze potrzebujemy stałych zleceń na pranie dywanów i wykładzin. Aby bezpiecznie patrzeć w przyszłość musimy mieć zagwarantowane codziennie kilkadziesiąt dywanów do prania. Ciężko jest uzbierać taką ilość dywanów w jednym punkcie, więc aby nasze przedsięwzięcie się udało powinniśmy dogadać się z firmami które oferują pranie ubrań i innych rzeczy. Zazwyczaj takie pralnie, mają w swojej ofercie pranie dywanów ale nie robią tego samemu tylko zlecają innym firmą. Jak dogadamy się z kilkoma takimi punktami możemy liczyć nawet na 40 dywanów do prania dziennie. Wystarczy, że na każdym dywanie zarobimy 30 zł i już na nasze konto firmowe wpłynie codziennie 1200 zł.

Duże pieniądze są także w firmach. Wystarczy że raz w miesiącu trafi nam się pranie wykładziny w biurze o powierzchni 300 m2 i już będziemy mieć w kieszeni kilka tysięcy złotych. Pranie wykładzin biurowych Warszawa to naprawdę dobry biznes, bo zazwyczaj są tak skonstruowane, że pierze się je bardzo szybko i bardzo szybko można je wysuszyć. Równie ciekawe pieniądze można zarobić na praniu krzeseł biurowych i praniu krzeseł konferencyjnych. Zazwyczaj w każdym większym biurze jest kilkadziesiąt foteli biurowych, oraz nawet kilkaset krzeseł konferencyjnych. Oferując nawet promocyjną cenę, na pranie krzeseł konferencyjnych  możemy w ciągu jednego dnia zarobić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Aby pozyskać takich klientów najlepiej osobiście pofatygować się do dyrektorów administracyjnych i zostawić specjalnie przygotowaną promocyjną ofertę. Prostszą metodą, jednakże w mojej ocenie mniej skuteczną jest wysyłanie mailingu.