Istnieje możność wyboru między kilkoma sposobami nawadniania upraw polowych (w zależności od typu flory i ich konieczności hydrologicznych). W razie jakichkolwiek testowań lub wątpliwości podwładni Irriga z przyjemnością udzielą informacji, spełnią preliminarną krytykę kosztów inwestycji a także rozplanują program podlewania tak, aby był jak najbardziej skuteczny jak również gospodarczy.

Nawadnianie gazonów rozmaici się od podlewania zielenin na rabatach, bo – jak już wyżej pamiętano – odmienne roślinki mają różnorakie potrzeby. Do nawadniania trawników aplikuje się zwykle zraszacze wynurzalne, rotacyjne albo spokojne. Zagwarantują one marihuany odpowiedni pułap wilgotności i powstrzymują jej przesuszeniu i żółknięciu. Jednak wiele flory jednorocznych, bylin i krzewów niskie znosi polewanie ich wodą , z tego względu na rabatach stosuje się zwykle tzw. linki kroplujące. Zraszacze powinny charakteryzować się rzetelnością, niewinnością obsługi jak również precyzją opadu wody, pozwalającą na ekonomizacja wody i inicjatywy elektrycznej.

Samoczynne nawadnianie flory ma sporo zalet. Ogranicza czas potrzebny na pielęgnację parku i pozwala racjonalnie używać wodę, gdyż jest ona doprowadzana bezpośrednio do zielenin w miar, jakiej wymagają. Zaprogramowanie podlewania na noc pozwala zaoszczędzić dostrzegalną liczba wody, bo nie paruje ona tak jak za dnia, jednakże prawdziwie nawilża podłogę, docierając wprost do korzeni. Poza tym nocą nie ma problemu ze zbyt złym ciśnieniem wody, co często zdarza się wieczorem, gdy obciążanie sieci wodociągowej jest obszerne. Warto ubrać w system podlewający z ustrojstwem sterującym i czujnikami wilgoci lub deszczowym. Może to być instalacja podlewająca ze zraszaczami albo linia kroplująca.

System samoczynnego nawadniania upraszcza pielęgnację każdego ogrodu, a zwłaszcza bogatego w heterogeniczną i żądającą flora. Nie chodzi już nawet o to, że zwalnia od odkładania po skwerze długiego węża do podlewania, jednak przede wszystkim odkłada czas, a jeżeli w programie jest samoczynny regulator, sam “wspomina” za nas o podlewaniu. Drugorzędną zaletą z układu jest również gospodarcze wyczerpanie wody i optymalne jej skorzystanie przez rośliny. Wprawdzie przygotowanie instalacji automatycznego nawadniania jest drogie, jednak można projektować ją etapami, gdyż rozbudowa takiej instalacji nie jest zawiła i można ją zrobić w przypadkowym momencie.

Nawadnianie kropelkowe to wspaniałe rozwiązanie na podlewanie ogrodu – roślinki zdobywają akuratną kwota wody zgodnie z zapotrzebowaniem, a my odkładamy pieniądze. Nawadnianie kropelkowe może być inwestowane w automatyczne regulowanie, dzięki czemu dokładnie zestawimy porę i długość nawadniania. Przy zgadywaniach instalacji pamiętajmy o rozcieńczalniku ciśnienia wody – jest on wymagany do niezakłóconej firmy kroplowników i mikrozraszaczy.

Samoczynne podlewanie ogrodu ułatwia pielęgnację wszelkiego parku, a zwłaszcza obfitego w rozmaitą i postulującą flora. Nie chodzi już nawet o to, że wyzwala od przeciągania po skwerze długiego węża do nawadniania, jednakże przede wszelkim ochrania czas, a jeśli w układzie jest samoczynny sterownik, sam “wspomina” za nas o nawadnianiu. Poboczną przewagą jaką dryfuje z sobą automatyczne podlewanie parku jest również gospodarcze zużycie wody i optymalne jej skorzystanie przez roślinki. Domniemanie instalacji samoczynnego podlewania nie jest niedrogie, lecz można zaprojektować ją etapami, bowiem rozbudowa takiej instalacji nie jest zawikłana i można ją wytworzyć w dowolnym momencie.